nuxoe.com logo
Programlar Programlar (31), Kategorisi
Her ikisini de MAS yöntemiyle etkinleştirebilirsiniz. Windows ve Office kurulumlarını yaptıktan sonra PowerShell'i yönetici olarak açın ve şu komutu PowerShell'e yapıştırıp çalıştırın: iex (irm https://get.activated.win) 64 Bit https://drive.massgrave.dev/tr-tr_windows_10_consumer_editions_version_22h2_updated_may_2024_x64_dvd_49ddadb6.iso 32 Bit https://drive.massgrave.dev/tr-tr_windows_10_consumer_editions_version_22h2_updated_may_2024_x86_dvd_49ddadb6.iso
Dosyayı İndir
Açıklamayı Buraya Yazın
Dosyayı İndir

Chrome tarayıcında izlediğiniz videoyuyu hızlandırmak için kullanırız. Bu eklentiyi Chrome tarayıcısına yükledikten sonra tarayıcınızı kapatıp açmanız gerekmektedir. Daha sonra s veya d tuşlarıyla hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz. 

https://chrome.google.com/webstore/detail/video-speed-controller/nffaoalbilbmmfgbnbgppjihopabppdk

 

Firefox için :  Firefox indirin, sonra playback speed eklentisini kurup 20x ile yaptığınızda videolarınız yeşil tik alır.

Dosyayı İndir
FEN SOSYAL İNGİLİZCE

Dosyayı İndir
MATEMATİK FEN SOSYAL VE İNGİLİZCE


Dosyayı İndir
MEB Sertifikasını yüklerken sorun yaşayanlar ekteki dosyayı indirmeleri gerekmektedir. Dosyanın içerisinde bulunan Sahipliği Sil  dosyasına sağ tıklayıp çalıştırmanız gerekmektedir. Bu işlemide yaptıktan sonra MEB Sertifikasını sorunsuz yükleyebilirsiniz. 
Dosyayı İndir

Adobe Dreamweaver 2021 21.1.0.15413 ML-Türkçe https://cloud.mail.ru/public/rTQP/1iD4XStEZ

Bilgi: Webmaster alanında birçok kişinin vazgeçilmez programıdır. Adobe Dreamweaver 2021 İndir Tasarımcıların pratik ve oldukça basit şekilde kullandığı, profesyonel programlardan. Kurulumda C++ paketleri yoksa yükler. Lisanslı şekilde kurulum sağlanır. (İstek üzerine hazırlanmıştır.) 

İşletim sistemi desteği: Microsoft Windows 10 (64 bit) versions 1903 ya da üstü (Windows 7 için 2019 ve önceki sürümleri tercih edin) | Intel® Core 2 veya AMD Athlon® 64 işlemci; 2 GHz veya daha hızlı işlemci. 2 GB RAM (4 GB önerilir).
Şifre : tnctr


Dosyayı İndir

Adobe illustrator CC 2015 Programini hem 32 Bit hem’de 64 Bit olarak indire bilir ve ayni zamanda kurulumunun nasil yapildigini ogrenebilirsiniz.
Illustrator CC (2015) sistem gereksinimleri

WINDOWS
*Intel Pentium 4 veya AMD Athlon 64 işlemci
*Microsoft Windows 7 – Service Pack 1, Windows 8.1 veya Windows 10
*32 bit için 1 GB RAM (3 GB önerilir); 64 bit için 2 GB RAM (8 GB önerilir)
*Yükleme için 2 GB kullanılabilir sabit disk alanı ve yükleme sırasında ilave boş alan gerekir (kaldırılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
*1024×768 ekran (1280×800 önerilir)
*Illustrator’ı HiDPI modunda görüntüleyebilmeniz için monitörünüzün en az 1920×1080 çözünürlüğü destekliyor olması gerekir.
*OpenGL 4.x
*Illustrator’daki yeni Dokunmatik çalışma alanını kullanmak için Windows 8.1 veya Windows 10 yüklü (Microsoft Surface Pro 3 önerilir) dokunmatik ekranlı bir tablet veya monitörünüzün olması gerekir.
*İsteğe Bağlı: GPU Performansı özelliğini kullanmak için aşağıda belirtilen Intel, NVIDIA veya AMD video adaptörlerinden biri (orta/yüksek performanslı birim önerilir); 1 GB VRAM (2 GB önerilir) ve en iyi performans için en yeni sürücüler gerekir.


Dosyayı İndir
Otomatik EBA Harici Canlı Ders Tanımlama
Dosyayı İndir
Kendi bilgisayarım için ve okuldaki BT Sınıfındaki bilgisayarlar için hazırlamış olduğum duvar kağıtları
Dosyayı İndir
Win 10 Lite X86 sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Dosyayı İndir
 Ofis 2010 3in1 (Word, Excel, PowerPoint), 90 mb küçük boyutuyla her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir ofis sürümü..
Dosyayı İndir
Scratch 3  programını indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın ve bilgisayarına indirin. İndirdikten sonra kurunuz. Scratch açılınca dili ingilizce ise Dünya İşaretinden Türkçe yi seçin. Hepsi bu kadar, kolay gelsin.
Dosyayı İndir
Scratch 2  programını indirmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın. Açılan google drive ekranında 2 tane dosya olacak 1. cisi Adobe Air, 2.cisi Scratch 2 dir.

Yapılması gerekenler,
1. Bu iki dosyayı ilk önce bilgisayarınıza indirin. 
2. İlk yüklenecek program Adobe AIR programı
3. Daha sonra Scratch 2 programını yükleyin.
4. Scratch açılınca dili ingilizce ise Dünya İşaretinden Türkçe yi seçin.
5. Hepsi bu kadar, kolay gelsin.

 

Dosyayı İndir
Eski bilgisayarlara yüklediğim ve yüklediğimden dolayı çok fazla memnun kaldığım Wiindows işletim sistemi Win. 8.1. Embedded Industry Pro versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu işletim sistemini yüklediğinizde göreceksiniz ki bilgisayarınız gerçek anlamda hızlı ve seri çalışacak. Eski bilgisayarlara Win 7 kuracağınıza bunu kurmanızı şiddetle tavsiye ederim.  Yine programın yapımcısı EASmurat ustada teşekkürler..
https://www.tnctr.com/topic/737625-windows-81-embedded-industry-pro-up3-x86x64-nisan-2020-easmurat/

Dosyayı İndir
2003 - 2016 Office Sürümleri için hazırlanan Lite versiyonlarını aşağıdaki link ile ulaşabilirsiniz. Lite versiyon küçültülmüş ve gereksiz kullanılmayan özelllikler çıkartılmıştır. Word- Excel ve powerpointten oluşan az boyutlu office sürümleridir. Bu programda emeği geçen Karabudak ustada teşekkürler..
Dosyayı İndir
Bir bilgisayarda olması gereken programların ve bir çoğuna aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Bu arşivi hazırlayan forjest ustaya teşekkürler. Bu programların ne işe yaradığını google da araştırıp, indirebilirsiniz. Ben bir çoğunu kullanıyorum ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım..
Dosyayı İndir
Scratch Örnekleri
Dosyayı İndir
Wireless Network Watcher programı ile ağınızdaki bilgisayarların IP Numaralarını öğrenebilirsiniz. Boyutu küçük ve kullanımı kolay bir program. 
Dosyayı İndir
Visula basic 6 program hazırlamak için kullanabileceğiniz bir programdır. Ben genelde BT dersinde kullanıyorum. Bu yazımızda bu programın portable halini sizlere ulaştıyoruz.
Dosyayı İndir
Çok zaman önceden almış olduğunuz piranha webcam iniz varsa, windows 7 de driverını bulmanız zor olacak.Ama uzun denemelerim sonunda windows 7 çalışacak driverını buldum, bu yazımızda paylaşıyoruz.. Aşağıdaki linkteki driverı indirebilirsiniz.
Dosyayı İndir
Bu küçük program ile çok kullanılan özellikleri mouse sağ tuşuna atayabiliyorsunuz. Klasörleri gizle- göster, uzantıları göster- gizle...Tüm Windows sürümlerine uyumludur.
Easy Context Menu V1.5 - Sağ Tuş Eklentileri

Bu küçük aracı mutlaka denemelisiniz. Sağ duşa işlevler atamanızı sağlıyor.

Win xp, Win Vista, Win7,Win8 ve Win8.1 sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.

Dosyayı İndir
Bu olayı bugün denedim ama bayağı hoşuma gitti. Amaç Tabletten ve ya  Cep Telefonundan Yazıcıyı kullanarak çıktı almak. Yapmanız gereken
1. Chrome açmak
2. Chrome açılınca gmail adresiniz ile google dan oturum açmak
3. Adres cubuğuna chrome://devices/ yazıp enter a basmak
4. Açılan ekranda bilgisayarınıza bağlı yazıcıyı seçip eklemek
5. https://www.google.com/cloudprint?user=0#printers adresine gidip yazıcınızın ekli olup ve cevrimiçi olduğuna dikkat edin.
6. Daha sonra appstore dan Cloud Print Plus programını cep telefonunuza kurmanız gerekiyor.
7.Daha sonra cep telefonundan Cloud Print Plus in Local bölümünden telefonunuzdan istediğiniz dosyayı yazdırabilirsiniz.

+ yönleri
1. Bilgisayarın ve yazıcınız açık olması ve internete bağlı olması gerekiyor.
2. Bilgisayarda herhangi bir programın açık olması vb.. gerek yok
3. Aynı hat, aynı paylaşım alanında olması gerekmiyor. avea - ttnet benim denediğim..

- yönleri
1. Ne kadar güvenli...

Dosyayı İndir
Bu yazımızda bilgisayar ve internet kullanan kişilerin elinin altında bulunması gereken bir programı tanıtacağım.  Programımızın adı Advanced IP Scanner. Bu program kablolu ve ya kablosuz (wireless) ağ üzerinde sizden habersiz interneti ve ağı kullanan kişileri görebileceğiniz ve türkçe ve ücretsiz bir yazılım.
Dosyayı İndir
 
KATEGORİLER SİTEDE ARA
Sınav Tarihleri
Tinkercad Sınıfa Giriş
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 23 Kategori'de, Toplam 337 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler