nuxoe.com logo

Öğrenci Yoklama Alma Programı

 2 Mayıs 2019 Perşembe 2 Mayıs 2019 Perşembe 7284 7284 Kez Okundu Yaptığım Programlar Yaptığım Programlar

Başta bir fikir olarak başlayan kısa bir süre önce hayata geçirdiğimiz öğretmenlerimiz tarafından çok begenilen bu sistemin amacı, Okullarda sabah ve öğleden sonra okula gelmeyen öğrencileri belirlemek için kullanılan bir sistemdir. 
Bu sistem günün belirlenen saatlerinde idareciler tarafından açılıp, açık olduğu sürede öğretmenlerin ders esnasında sınıfta bulunmayan öğrencileri sisteme kaydeder ve süre bitiminde sistem kilitlenir. Sistem kilitlendiğinde idareci arkadaş sistemden gelmeyen öğrenci listesini alıp ya mesaj ya da iletişime geçerek velilere bildirir. 
Bu sistemin yapısı 3 bölümden oluşur. 

1. BÖLÜM Bu bölümde öğretmen daha önceden belirtilen internet adresini açar, karşına açılan menüden o anda bulunduğu sınıfı seçerek isim listesi karşına gelir. ( sistem kapalı ise kilit ekranı karşısına gelir ) İsim listesinde derste olmayan öğrenciyi bulup bir kere tıklaması gerekmektedir. Ve öğrencinin bulunduğu satır kırmızıya dönüşür. Ve daha sonra öğretmen gelmeyen diğer öğrencilere de aynı işlemi yapar. Her yaptığı işlem veritabanına kaydedilir.  Bütün sınıflar için bütün öğretmenler aynı işlemi yapar.

2. BÖLÜM Bu ekranımız İdareci Panel ekranıdır. Bu ekran ile idareci arkadaşımız yoklama alınan sıınıfları (yeşil satır ile )ve gelmeyen öğrencileri görür. Ayrıca aşağıdaki bir kutucuk ile gelmeyen öğrencilerin numaralarını kopyalayıp sms sistemine yapıştırabilir. Daha sonra Arşive Kaydetmek için Devamsızlığı Arşivle butonuna tıklar. ( Üste bulunan KİLİT düğmesi ile idareci arkadaş sistemi kilitleyebilir)

3. BÖLÜM 


Bu ekran ile idareci arkadaşımız o anki gelmeyen öğrenci numaralarını kaydetmek için kullanır. Yapması gereken Tarihi ve Öğleden Önce/Sonra seçeneklerini seçmesi. Bu seçimleri yaptıktan sonra DEVAMSIZLIĞI ARŞİVLE düğmesine tıklar. Sistem o numaraları arşivler. Alt tabloya ekler. Daha sonra arşivdekileri yazdırmak için tablonun altında bulunan YAZICI resmine tıklaması yeterli olacaktır. 
 

Sistem bir internet sitesidir.
Cep telefonunda kullanılabilir ve tam ekran olarak görünmektedir.
Android ve IOS farketmeden kullanılabilir.
Kullanılan telefon ve bilgisayarın interneti olması yeterli olacaktır. 
İdareci arkadaş tarafından sistem kilitlenip açılabilmektedir. Yetki idareci arkadaştadır.

SİSTEM DOMAİN VE HOST KULLANDIĞI İÇİN
YILLIK FİYATI 150 TL DİR. 
DEMO KULLANIM İÇİN MESAJ ATINIZ.

 
Mesaj Kutusu MESAJ KUTUSU

Mesajlar (1)

Ahmet DEMİRBAŞ
Ahmet DEMİRBAŞ dedi ki: 28.3.2021 16:51:30

Programınızı görebilirmiyim, haftasonu kursu için kullanmak istiyoruz. gariban bir ortaokuluz. yaklaşık 80 civarı öğrenci geliyor.

KATEGORİLER SİTEDE ARA
KATEGORİLER KATEGORİLER

Web Sitemizde 22 Kategori'de, Toplam 317 Yazı Bulunmaktadır.

En Çok OKunanlar En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar Son Yorumlananlar
Etiketler Etiketler